O mně

Věnuji se mnoha věcem, všechny ale mají společného jmenovatele: lidi. 

Ať už jde o podnikání, obchod, politické aktivity, umělecké projekty nebo charitu – všude jsem obklopena lidmi. Je to paradoxní, neboť miluji samotu a ticho. Po dni stráveném ve společnosti mi vadí i vlastní odraz v zrcadle. Ale jakmile si odpočinu, mám zas chuť jít ven a potkávat se s lidmi, povídat si s nimi a propojovat je… S touto kombinací se nakonec docela dobře žije: Nejste bojácný introvert ani hlučný extrovert, rozumíte oběma stranám a umíte se přizpůsobit. 

Pracovně jsem působila deset let jako obchodnice v různých oborech (nemovitosti, development, personalistika, bezpečnostní služby). Ráda propojuji lidi a pomáhám jim získat, co chtějí. Od toho se odvíjejí moje podnikatelské aktivity: Poradenská společnost AN Efficient Consulting a Česká obchodní komora pro Perský záliv. 

Ráda píšu. Bohužel na to nemám tolik času, kolik bych chtěla. Snažím se aspoň pravidelně přispívat na blog a občas si ode mě můžete přečíst článek v Press Port Magazínu nebo Security Guide.

Jsem řadovou členkou ODS. Tato pozice mi vyhovuje, netoužím po funkcích. Obchod a podnikání mě víc baví a lépe se tím uživím. Zároveň jsem ale ráda v obraze a chci mít vliv na to, co se kolem děje. Vybrala jsem si ODS zejména kvůli ekonomickému programu. Nemám však problém s jinými stranami a přátelím se s lidmi napříč politickým spektrem. 

Založila jsem Nadační fond Chronos, který se věnuje paliativní a hospicové péči. Podporuji i jiné charitativní projekty, individuálně, dle situace a potřeby. 

V letech 2019 až 2021 jsem byla prezidentkou Rotaract Clubu Hradec Králové. Tato organizace, která vychází z filozofie světoznámých rotary clubů, mě velmi oslovila a dala hodně cenných zkušeností. 

Mám ráda svou dceru a partnera, Hradec Králové, Prahu a Irsko, sladkosti, knihy, podzim, parfém Coco Mademoiselle, hory, fialovou barvu, taxikáře, hrady, zámky a staré domy, sbírání hub, procházky po hřbitovech a černý humor. 

Nemám ráda fronty, hluk, byrokracii, pavouky, klauny, vychladlé kafe, Microsoft Excel, autobusy, nedochvilnost, plavecké bazény, polystyren, lečo, tikot hodin a mytí nádobí. 

ANEC

Jak jsem proplouvala různými obchodními pozicemi a věnovala se mnoha aktivitám, potkávala jsem spoustu zajímavých lidí. Postupem času jsem je začala propojovat. Pochopila jsem, že tohle je moje parketa, a udělala z toho byznys. Tak vznikla AN Efficient Consulting (ANEC) – firma, která poskytuje profesionální obchodní poradenství a zároveň slouží jako networkingová platforma. 

Obchodně se nejvíc orientuji v oblasti nemovitostí a developmentu, investic, zdravotnictví a bezpečnosti. Dokážu ale proniknout do jakéhokoli oboru. 

V rámci ANEC pořádáme společenské akce, kde se lidé potkávají a mohou v příjemné atmosféře řešit svoje záležitosti. 

Pohybujeme se i v oblasti státní správy a samosprávy. Provozujeme etický lobbying. Podporujeme sport a kulturu. 

MEZINÁRODNÍ OBCHOD

V rámci byznysu jsem několikrát řešila i zahraniční transakce. Propojení českých podnikatelů se zahraničím se tak ukázalo jako logický krok mé další práce. Nejvíce kontaktů mám na firmy a investory v USA, Rusku a v oblasti Perského zálivu. Právě oblast kolem Zálivu, kde se koncentrují nejbohatší státy světa, mě přiměla k založení České obchodní komory pro Perský záliv. Sdružuje podnikatele Saúdské Arábie, Spojených arabských Emirátů, Ománu, Bahrajnu, Kuvajtu, Kataru a jejich české protějšky. 

NADAČNÍ FOND CHRONOS

Odjakživa mě zajímaly věci týkající se smrti a umírání. Může to znít morbidně, ale já jsem přesvědčená, že vědomí naší smrtelnosti nám pomůže lépe žít. 

Založila jsem Nadační fond Chronos, který se věnuje osvětě a financování paliativní a hospicové péče. Podporujeme zejména mobilní (domácí) hospice, jejich provoz a lidské zdroje. Hledáme pro ně sponzory, komunikujeme s dárci a zajišťujeme mediální pokrytí této problematiky.