Vedení ODS je měkké a nemá výsledky. Fiala a Stanjura nejsou chlapi s koulemi, říká Andrea Novotná

U chvilkařů nevidím hlubší význam. Dodnes nevím, co chtějí dělat, kam chtějí pokračovat.

Andrea Novotná od svých 19ti let pracovala na různých obchodních pozicích a v marketingu, poslední tři roky podniká. Zajímá se o tuzemské i zahraniční veřejné dění a studuje bezpečnostní politiku. Jejími oblíbenými autory jsou C. G. Jung, Erich Fromm a Friedrich Nietzsche. Je členkou ODS. V rozhovoru v XTV popisuje své zkušenosti s ODS, TOP 09 i Milionem chvilek pro demokracii.

„Vždycky mě zajímalo veřejné dění. Od dětství, dalo by se říct. A když potom přišla Horáčkova kampaň – respektive prezidentská kampaň v roce 2017 –, tak jsem si řekla, že by bylo fajn se nějak aktivně zapojit a poznat, jak se taková kampaň dělá. Být u toho. Být v centru dění. A protože pan Horáček mi přišel velmi sympatický a vždycky jsem s ním chtěla spolupracovat, tak jsem si zvolila právě jeho. A byla to velmi příjemná zkušenost a potom se to už nabalovalo.“ – popisuje svůj vstup do veřejného dění Andrea Novotná a pokračuje:

„Když jsem poté vstoupila do topky, byla to pro mne taková mladická nerozvážnost. Bylo mi o pět let méně. A měla jsem tam velmi dobrého kamaráda. Jenže po čase jsem zjistila, že pouhé kamarádství není zrovna důvod, proč vstupovat do nějaké politické strany, protože jsem přicházela na to, že si s nimi programově a názorově nerozumím. Hledala jsem jinou alternativu a v té době mi padla do oka ODS.“ – dodává Novotná.

U chvilkařů nevidím hlubší význam. Dodnes nevím, co chtějí dělat, kam chtějí pokračovat. Je to podle mne neefektivní. To jsou demonstrace, to je křik, to je neustále antibabiš. 

A vysvětluje: „Jedním z hlavních důvodů mého odchodu z topky byl pohled na Evropskou unii, jelikož se považuji za euroskeptika. Nejsem úplně nadšená ze všeho, co EU přináší do Česka. A v TOP 09 byla silná prounijní platforma. Je důležité si uvědomit, že když někdo tvrdí, že patříme do Evropy, tak to patříme, samozřejmě – geograficky. Ale jestli patříme do EU tak, jak v současné době vypadá, tak o tom se dá polemizovat. A v TOP 09 jsem nenacházela oponenty, kteří by o tomto se mnou dokázali racionálně diskutovat. Pro ně byla Evropská unie bohyní. V ODS jsem našla lepší alternativu, názorovou platformu, abych tam nebyla se svými názory sama.“ – říká Andrea Novotná, která má osobní zkušenost i se spolkem Milion chvilek.

„U chvilkařů nevidím hlubší význam. Dodnes nevím, co chtějí dělat, kam chtějí pokračovat. Je to podle mne neefektivní. To jsou demonstrace, to je křik, to je neustále antibabiš. Byla jsem na pár schůzkách, byla jsem i na několika demonstracích. Milion chvilek si vždy najde nějakého lokálního lídra. I u nás v Hradci si našel lokálního lídra. Baví se o tom, co udělat pro to, aby Babiše porazili. Vytvářejí plány na demonstrace, vytvářejí plány na aktivismus. Třeba když přijel Miloš Zeman do Hradce, tak se dělaly protesty a podobně. To mi přijde beze smyslu. Když už někoho porazit, tak u voleb, a to musíte být v silné straně, která má silný program. Problém je, že oni to berou ideologicky, a já prakticky. To, že mluvíte s lidmi, že se o ně zajímáte, nazývají populismem. Oni přesvědčují již přesvědčené. A to se pořád motáme v kruhu.“ – konstatuje Andrea Novotná, která se nebojí vyjádřit názor na stranu, jejíž je členkou:

„Vedení ODS, pan Fiala a pan Stanjura, na mě působí měkce. Nemají výsledky jako pan Babiš. Nejsou to chlapy s koulemi, mám-li to tak říct. Na rozdíl od pana Topolánka – ať si o něm můžeme myslet cokoli. Ten měl v sobě tu razanci, charisma a dokázal strhnout. Já proti panu Fialovi nic nemám, jsem k němu loajální, ale nemá v sobě to, co měl pan Topolánek. To nikdo nemůže popřít.“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.